KONST / Litografier / Färglitografi 14545021
nr 1454 5021
Ingegerd Torhamn
(1898-1994), Sverige
Signerad, numrerad 24/80, färgspel. Färglitografi, bildmått: 45x54, yttermått inklusive ram: 51x60 cm
Ingegerd Torhamn, född 1898, död 1994, svensk skulptör och målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 14 mars 2022
kl 20:30:12
13/3 15:35:26
400 kr
14/3 20:25:12
Ingegerd Torhamn
Läs mer om Ingegerd Torhamn